zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jak snižovat spotřebu energií

26.04.2006
Obecné
Energie
Jak snižovat spotřebu energií
Mnoho domů v naší zemi bylo projektováno a stavěno v dobách, kdy ceny energií byly zlomkem těch dnešních a problematikou jejich úspor se chtěl málokdo zdržovat. Ještě dnes řada lidí netuší, že více než 60 % rodinných výdajů za energie (elektřina, plyn, teplá voda, benzín, nafta) je vynaloženo na vytvoření a udržení tepelné pohody vnitřního prostředí a že ztráty tepla vnějšími stěnami a okny mohou např. u běžných panelových domů dosahovat 60 až 85 %.

Baumit, spol. s r.o., výrobce zateplovacích systémů, přichází tento rok s informační kampaní, kterou povede pod názvem "Baumit - rok zateplení" a jejímž prostřednictvím chce informovat o možnostech úspor energie.

Jádrem této kampaně by mělo být bezplatné technické a legislativní poradenství, orientační tepelně technické výpočty, návrhy barevného ztvárnění fasád, doporučení zkušených a vyškolených firem a dohled nad konkrétními stavbami, což vše by mělo zpřehlednit problematiku zateplování budov zejména pro drobné stavebníky a majitele rodinných domků. Kromě úspory finančních prostředků za vytápění by přínosem této osvěty mělo být i čistší životní prostředí v důsledku snižování tuhých emisí z lokálních topenišť, omezování emisí CO2 z masové výroby energií a snižování skleníkového efektu.

Zájemcům o informace je k dispozici speciální poradenská "Linka zateplení 844 111 055", další informace jsou na www.zatepleni-baumit.cz. Novinkou je bezplatné vystavení a získání tzv. EnergyPassu, který znamená garanci kvality zateplovacích systémů Baumit a poskytnutých služeb spojených s realizací zateplení domu.
Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí