zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zelená energie - hlavní téma jarních stavebních veletrhů

24.04.2006
Energie
Zelená energie - hlavní téma jarních stavebních veletrhů
Stavební veletrhy Brno 2006 budou zahrnovat tři samostatné projekty: 11. mezinárodní stavební veletrh IBF, 7. mezinárodní veletrh technických zařízení budov SHK BRNO a 3. mezinárodní veletrh osvětlovací techniky, elektroinstalací a systémové integrace budov ELEKTRO. Společně tyto veletrhy poskytují ucelený pohled na veškeré oblasti stavebnictví. Ve stejném termínu jako Stavební veletrhy Brno se poprvé v nové podobě uskuteční veletrh

URBIS INVEST.

Společným hlavním tématem všech celků bude "zelená energie". Téma, které je svou aktuálností z pohledů uplatňování celoevropských směrnic pro stavebníky velmi důležité. Stavební veletrh IBF se zaměří na nízkoenergetickou a ekologickou výstavbu, tepelné izolace a zateplovací systémy v patnácti specializovaných oborových celcích, zvýrazněnými tématy veletrhu technických zařízení budov SHK jsou vytápěcí technika, vzduchotechnika a klimatizace. Hlavním tématem třetího veletrhu osvětlovací techniky, elektroinstalace a systémové integrace budov ELEKTRO jsou alternativní zdroje elektrické energie.

Pro mnoho vystavovatelů je zvýrazněné téma veletrhů vhodnou příležitostí seznámit veřejnost s nejnovějšími produkty, které aktivně přispívají k ochraně životního prostředí a k důslednějšímu využívaní obnovitelných zdrojů.

Aplikace alternativních energetických zdrojů, uplatnění regulace a eliminace ztrát energie v budovách, využití finančních zdrojů EU pro rozvoj technologií zaměřených na zelenou energii - to budou i témata odborných doprovodných programů, které se za spolupráce a garance prestižních českých a zahraničních asociací pro veletrh připravují.
Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí