zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zlatý Permon

25.04.2006
Geologie
Zlatý Permon
Prestižní cena za bezpečnost práce v hornictví se propůjčuje a uděluje subjektům podléhajícím dozoru státní báňské správy ČR za dosažení vynikajících výsledků v oblasti bezpečnosti práce. Za rok 2005 získala cenu Zlatý Permon v kategorii: hornická činnost prováděná povrchovým způsobem (lom, těžba písku nebo štěrkopísku) společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a.s.

Cenu převzal místopředseda představenstva této společnosti Josef Kotek z rukou ředitele kanceláře ČBÚ Josefa Saudovského. Zástupci zřizovatelů soutěže tak ocenili systém bezpečnosti práce firmy Wienerberger, a.s., a rovněž morální a společenský přístup k ochraně svých zaměstnanců v době, která nutí firmy ve snaze po dosažení aktivních ekonomických výsledků podobné aspekty podceňovat. Ocenění získal i vedoucí geologického oddělení Zdeněk Březinai za osobní přínos a výsledky v oblasti bezpečnosti práce.

Dalším kritériem hodnocení firem byla rekultivace území (doprovodná zeleň, vodní plochy a podobně) po ukončení těžby. Náklady na rekultivaci jsou zahrnuty v hospodářském plánu společnosti Wienerberger a považují se za nezbytnou součást jejího podnikání.
Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí