zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

GLOBE Games 2006 – Bánov: setkání studentů ekologického projektu

27.04.2006
Obecné
GLOBE Games 2006 – Bánov: setkání studentů ekologického projektu

Ve dnech 5. - 8. května 2006 se v Bánově u Uherského Brodu uskuteční 9. české GLOBE Games [1] – setkání studentů v rámci mezinárodního ekologického projektu GLOBE [2]. Tři sta soutěžících studentů, studentů-novinářů a učitelů přijede ze 43 škol z České republiky, Slovenska, Maďarska, Polska a Libanonu.

Během setkání si ověří své znalosti a dovednosti, prozkoumají vybrané území, vzájemně si vymění své zkušenosti a dozví se novinky z projektu GLOBE. Část studentů v roli novinářů sestaví speciální vydání GLOBE novin přímo na akci a pro učitele je připravena terénní konference. Při sobotním klání si účastníci proběhnou dvě různé soutěžní trasy a na závěr setkání zavítají do malebné přírody Bílých Karpat.

Mezi hosty přivítáme Doc. Janu Albrechtovou z vědecké rady GLOBE, Mgr. Miroslava Nováka z Ministerstva životního prostředí ČR, starostu Obce Bánova Josefa Čapka, zástupce Zlínského kraje Josefa Vrbu, zástupce Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a další.

Hlavními organizátory letošních GLOBE Games je Sdružení TEREZA [3], národní koordinátor projektu GLOBE v České republice, a Základní škola Josefa Bublíka v Bánově.  Akci podpořili: Obec Bánov, Zlínský kraj, Visegradský fond a další sponzoři. Garantem projektu GLOBE je MŠMT ČR, MŽP ČR a společnost KPMG ČR, s. r. o. Na přípravě akce spolupracuje občanské sdružení GLOBE Veteráni a bývalí studenti GLOBE škol.

Aktuální informace o GLOBE Games 2006 najdete na www.cgv.wz.cz/GG.

Poznámky:

[1] GLOBE Games jsou českou specialitou. Pořádá je Sdružení TEREZA ve spolupráci s některou aktivní GLOBE školou v České republice již od roku 1997. Jedná se o setkání studentů a učitelů z GLOBE škol, vědců a lidí, kteří se zajímají o přírodu a život ve svém okolí. Studenti soutěží a spolupracují v rámci družstev na mnoha stanovištích ve specielních GLOBE disciplínách. Část studentů provádí podrobný výzkum okolí pod vedením odborníků.

[2] Projekt GLOBE je mezinárodní školní ekologický projekt zaměřený na sledování životního prostředí na místní i globální úrovni. Projekt pomáhá propojovat školní předměty, vede studenty k samostatnému uvažování, získávání a třídění informací, využívání internetu a praktickému použití jazyků.

Studenti ze 110 zemí světa provádějí pozorování kvality životního prostředí ve svém okolí. Naměřené hodnoty odesílají přes Internet do databáze v USA a stejnou cestou obdrží již zpracovaná data od ostatních zapojených studentů a profesionálů. Výsledky měření slouží vědcům k ověřování jejich hypotéz a studenti zas získávají přístup k datům profesionálním, které mohou dále využít pro svou vlastní práci. Zpracování výsledků garantuje NASA. Výsledky měření jsou veřejně přístupné na adrese www.globe.gov.

[3]   Sdružení TEREZA pomáhá dětem a mládeži vytvářet zdravé prostředí pro život a stát se zodpovědnými a aktivními členy občanské společnosti. Vytváříme a koordinujeme školní ekologické projekty, výukové programy pro děti, akce pro veřejnost, semináře pro učitele.

Další informace:

Ing. Dana Votápková a Mgr. Zuzana Jakobová
globe@terezango.cz

tel.: 224 816 868

www.terezanet.cz - projekt GLOBE na stránkách Sdružení TEREZA

www.globe.gov - mezinárodní GLOBE stránky
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí