zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministr Ambrozek žádá pražského primátora, aby nesouhlasil se stavbou silnice podél Vltavy v Komořanech

27.04.2006
Obecné
Ministr Ambrozek žádá pražského primátora, aby nesouhlasil se stavbou silnice podél Vltavy v Komořanech

Podpořte zamítnutí změny územního plánu, která by umožnila výstavbu nové čtyřpruhové silnice podél Vltavy, napojující Modřany a Komořany na vnější městský okruh – s touto žádostí se dnes obrátil ministr životního prostředí Libor Ambrozek na pražského primátora Pavla Béma. Zastupitelstvo by mělo o změně hlasovat zítra.

 

V Komořanském zámku, který se nachází v těsné blízkosti trasy navrhované komunikace, je umístěno Regionální telekomunikační centrum (RTC), provozované Českým hydrometeorologickým ústavem. RTC je součástí krizové infrastruktury státu a musí tedy fungovat naprosto spolehlivě a zabezpečovat předpovědní a výstražnou službu pro orgány krizového řízení a integrovaného záchranného systému.   V krizových situacích jsou veškerá data z oborů meteorologie, hydrologie a čistoty ovzduší souhrnně zpracovávána právě v objektu Komořanského zámku.

 

RTC je vybaveno výpočetní technikou, která je velmi citlivá na prašnost, hluk a především otřesy. To vše by stavbu silnice bezpochyby provázelo. „Z výše uvedených důvodů proto nesouhlasím s realizací komunikačního napojení Modřan a Komořan na vnější silniční okruh kolem Prahy ve variantě podél Vltavy a žádám Vás, vážený pane primátore, abyste na jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy podpořil zamítnutí změny územního plánu č.1439/06,“ konstatuje v dopise ministr životního prostředí Libor Ambrozek.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí