zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sasko-Anhaltsko odveze odpad z Libčevsi

28.04.2006
Odpady
Sasko-Anhaltsko odveze odpad z Libčevsi

Sasko-Anhaltsko odveze z Libčevsi do Německa tu část odpadů, která pochází z této spolkové země. Odvoz zahájí nejpozději 8. května a náklady ponese německá strana. Dohodly se na tom dnes v Magdeburku ministryně životního prostředí Saska – Anhaltska Petra Wernicke a  náměstkyně ministra životního prostředí ČR Ivana Jirásková.

 

„Ultimátum zabralo a odpad z Libčevsi konečně zmizí. Je dobře, že bude zlikvidován v Německu a nebezpečné látky tak nezůstanou v České republice,“ komentuje výsledky jednání ministr životního prostředí Libor Ambrozek. 

 

Odpad, u něhož není ještě doloženo, ze které spolkové země pochází, je převážen  na mezideponii [1] a bude pokračovat prokazování jeho původu. Tímto odpadem se bude zabývat zvláštní spolková agentura pro odpady (SAA), která sídlí ve Stuttgartu. Po prokázaní původu bude buď odvezen do SRN, nebo zlikvidován v ČR s tím, že náklady uhradí německá strana.

 

 

Poznámky:

[1] Převoz je hrazen z účelové  dotace Ministerstva financí obci Libčeves, tyto náklady budou pro prokázání původu odpadů účtovány SRN.
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí