zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Kolešovicích bouchl sklad

02.05.2006
Obecné
Havárie
V Kolešovicích bouchl sklad

Policie bezprostředně poté celou oblast neprodyšně uzavřela, povolán byl i psovod. "Tři lidé byli přepraveni na popáleninovou kliniku, dva na ARO a zbytek na chirurgii do nemocnice v Rakovníku. Jeden člověk byl nalezen mrtvý," řekl Šípu šéf zasahujících lékařů Leoš Klik.

"Zatím jsme vyprostili z budovy čtrnáct osob, které jsme předali do rukou lékařů. Podle svědků je pravděpodobně uvnitř ještě jedna osoba," uvedl velitel zásahu Miroslav Hájek.

Zásah nebyl vůbec jednoduchý. Vojenští hasiči museli kvůli unikajícímu čpavku pracovat v chemických oblecích a plynových maskách. Po vynesení každého raněného s ním pak museli projít dekontaminačním stanem, aby ze sebe i raněných smyli možné jedy.

Pět osob ihned po výbuchu vyběhlo na střechu budovy. Povolány byly dva vojenské záchranné vrtulníky z letiště v Plzni - Líních, které je ze střechy nejen dostaly, ale těžce raněné přepravovaly do nemocnice.

Protože hasiči patnáctou osobu nenašli, byl navíc povolán i policejní vrtulník s termovizí, který muže objevil v nedalekém skleníku.

Zásah si jeho velitel nakonec pochvaloval. Šlo totiž o cvičení vojenských hasičů v součinnosti s policií, dobrovolnými hasiči z Kolešovic a záchrannou službou v bývalé sušárně chmele. "Jediný nedostatek byl, že chybělo vzájemné spojení mezi zasahujícími složkami," dodal Hájek.

VLASTIMIL RÁDL
http://www.deniksip.cz/

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí