zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

SEKTOROVÁ ANALÝZA: ODPADOVÉ HOSPODÁŘSTVÍ

03.05.2006
Odpady
SEKTOROVÁ ANALÝZA: ODPADOVÉ HOSPODÁŘSTVÍ
Česká kapitálová informační agentura (ČEKIA) v dubnu vydala již čtvrtou sektorovou analýzu, z edičního plánu pro rok 2006, Odpadové hospodářství.

 Publikace Odpadové hospodářství je dle odvětvové klasifikace ekonomických činností (OKEČ) věnována odvětví Recyklace druhotných surovin (OKEČ 37), Velkoobchod s odpadem a šrotem (OKEČ 51.57) a Odstraňování odpadních vod a odpadů, čištění města, sanační a podobné činnosti (OKEČ 90) a hodnotí význam odvětví pro českou ekonomiku (součástí je rovněž rozbor vývoje základních ekonomických charakteristik, popis podnikatelské základny či bariér vstupu do odvětví), stejně jako prostředí, v němž se odvětví vyvíjí (rozbor současného legislativního rámce včetně přehledu podpůrných prostředků ze strany státu, které mohou subjekty v odvětví čerpat). Dokument je logicky uzavřen shrnutím základních vývojových trendů s identifikací perspektiv dalšího vývoje a SWOT analýzou.

Po formální stránce je publikace Odpadové hospodářství rozdělena do tří částí. První, převážně textová část (33 stran) je věnována analytickému rozboru odvětví (pro lepší orientaci je doplněna ilustrativními obrázky, tabulkami a grafy). Druhá část s názvem Kdo je kdo v českém odpadovém hospodářství (104 stran) je věnována detailnějšímu představení subjektů, které se významnou mírou podílejí na vývoji odvětví – kromě představení zhruba 50 subjektů zabývajících se odstraňováním odpadů, jejich recyklací a obchodem s nimi,  je zde uveden přehled nejvýznamnějších státních i nestátních institucí. Poslední, přílohová část s názvem Vývoj odpadového hospodářství v číslech (14 stran) obsahuje přesnější informace dokládající historický vývoj analyzovaného odvětví jako celku.

Dokument je po domluvě k nahlédnutí v prostorách agentury ČEKIA (Praha 1, Krakovská 9).

Analýzu si můžete objednat na telefonním čísle 296 370 406, na faxovém čísle 224 238 185
 (objednávku lze stáhnout níže) nebo on-line. Cena analýzy je 22 000 Kč 19 % DPH tj. 26 180 Kč.

http://ipoint.financninoviny.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí