zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Policie zbila čelní kandidátku zelených Kateřinu Jacques

03.05.2006
Obecné
Policie zbila čelní kandidátku zelených Kateřinu Jacques
Kateřina Jacques ze Strany zelených nesla s kolegy transparent s heslem „Zelení proti neonacismu“.

Praha 1. května 2006: Během dnešní demonstrace hnutí Národní odpor a anarchistů v Praze byla policistou napadena, zbita, spoutána a odvezena na policejní služebnu Kateřina Jacques, druhá na kandidátce Strany zelených v Praze. Kateřina Jacques spolu se skupinkou zelených vyjadřovala odpor proti extremismu tím, že akci přihlížela a držela transparent s heslem „Zelení proti neonacismu“. Ke stojící skupince zelených přistoupili policisté a jeden z nich strčil do Kateřiyn Jacques. Ta jej požádala, aby se jí nedotýkal. Policista s číslem 232036 ji pak narazil na zeď, povalil na zem a nasadil jí pouta. Pak ji asi 40m vláčel za pouta, vstrčil do policejního vozu a odvezl pryč. Podle slov Kateřiny Jacques, se kterou se nám krátce podařilo telefonicky spojit, ji bil v autě a poté i na služebně. Podle našich informací byla Kateřina Jacques převezena k ošetření na chirurgii do Fakultní nemocnice na Karlově náměstí.
Strana zelených požádala svého právního zástupce, aby se informoval o průběhu zásahu u příslušných policejních orgánů. Zároveň bude Strana zelených požadovat vysvětlení od ministra vnitra.
„Strana zelených prosazuje dodržování lidských práv a vystupuje proti násilí, takže se naši představitelé dostali do konfliktu s policií i před rokem na demonstraci extremistů v Brně,“ říká Martin Bursík, předseda Strany zelených. „Velice mne zaráží přístup policie. Vystupuje na ochranu povolené demonstrace extremistů natolik horlivě, že potlačuje pokojný protest těch, kteří nesouhlasí. Je mi líto, že obětí se stala právě naše kandidátka, ale bojím se, aby podobné trauma neutrpěli další, o kterých se neví a nemluví.“

Kontakt: Eva Rolečková, tisková mluvčí Strany zelených, 774 725 625, eva.roleckova@zeleni.cz

Další fotografie:

   

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí