zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

II. Mezinárodní konference Biologicky rozložitelné odpady

05.05.2006
Odpady
II. Mezinárodní konference Biologicky rozložitelné odpady

V Náměšti nad Oslavou se dne 25.-26. dubna 2006 uskutečnila II. Mezinárodní konference s názvem „Biologicky rozložitelné odpady“. Při této již tradiční akci byly  teoretické přednášky o problematice bioodpadů doplněny praktickými ukázkami práce strojů pro jejich zpracování.

Na konferenci vystoupili čeští i zahraniční odborníci. Program byl koncipován tak, aby postihnul všechna důležitá témata vztahující se ke kompostování a výrobě bioplynu - legislativu, financování, techniku a představení úspěšně fungujících projektů.

Velký důraz byl kladen na představení novinek výzkumu a vývoje a otevření diskuse o potřebách českých zpracovatelů BRO.

Součástí konference byl den techniky na kterém byly při práci k vidění nejlepší dostupné techniky pro kompostování.

Většina přednášejících představovala špičku ve svém oboru, za zmínku stojí např. rakouští odborníci na kompostování - Amlinger, Steiner, Mayer. Dipl. Ing. Florián Amlinger se účastní tvorby evropské politiky a legislativy v oblasti BRO, Dipl. Ing. Martin Steiner pomohl zavést systém třídění a zpracování bioodpadu na mnoha místech Evropské unie, Dipl. Ing. Johann Mayer představil konkrétní projekt řešení problematiky bioodpadu v regionu krok za krokem.

Přesto, že termín konference kolidoval s dalšími akcemi zaměřenými na problematiku BRO, návštěvnost svědčila o velkém zájmu o tuto  problematiku. Podle následných ohlasů na konferenci se podařilo splnit hlavní záměr pořadatelů konference – upozornit na současné problémy kompostování a  výroby bioplynu a vyvolat diskusi nad potřebami českých zpracovatelů BRO. Po četných kladných ohlasech zahájila pořádající Agentura ZERA přípravy III. ročníku konference, který se uskuteční předběžně v říjnu roku 2007.

Sborník přednášek z konference je možné objednat prostřednictvím internetových stránek: www. komposty.cz nebo na adrese: Zemědělská a ekologická regionální agentura ZERA,  V. Nezvala 977, 675 71 Náměšť nad Oslavou, e-mail: zera@komposty.cz

Ing. Květuše Hejátková

Ing. Lucie Valentová Ph.D.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí