zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Výstava VOD-KA letos poprvé v Brně

07.05.2006
Voda
Výstava VOD-KA letos poprvé v Brně
Spojení mezinárodní vodohospodářské výstavy VODOVODY - KANALIZACE s mezinárodním veletrhem techniky pro tvorbu a ochranu životního prostředí ENVIBRNO, k němuž letos poprvé v historii dojde ve dnech 23. až 25. května na brněnském výstavišti, oceňují jak odborníci z oboru, tak vystavující firmy.

Vedoucí manažerka obou těchto dříve konkurujících si projektů Ing. Jana Ostrá ze společnosti Veletrhy Brno, a. s., podtrhuje, že výstava VODOVODY - KANALIZACE (VOD-KA), která se dosud konala v Praze, a veletrh ENVIBRNO se navzájem dobře doplňují a jeden druhého obohacují. "Proto očekáváme zvýšený zájem zástupců veřejné správy, kteří rozhodují o velkých investicích do odpadového hospodářství a environmentálních technologií. Vždyť právě v Brně se setkají s odborníky, kteří jim při tom mohou pomoci," dodala.

PADNE NĚKOLIK REKORDŮ

Už v polovině dubna se počet přihlášených vystavovatelů na obě akce blížil hranici tří set a bylo jisté, že čistá výstavní plocha přesáhne 8 tisíc m2. Podle inženýrky Ostré bude rekordní také účast zahraničních vystavovatelů (nejméně z devíti zemí) a patrně i návštěvnost. Pořádající společnost Veletrhy Brno totiž očekává, že branami výstaviště přijde okolo 10 tisíc lidí.

Úspěchu napomůže i kvalitní doprovodný program, na němž se významně podílí tradiční vyhlašovatel výstavy VOD-KA, jímž je Sdružení oboru vodovodů a kanalizací (SOVAK). Program je představen na webu www.bvv.cz, resp. www.bvv.cz Právě SOVAK v něm zajišťuje témata jako Financování rozvoje infrastruktury vodovodů a kanalizací, Plánování rekonstrukcí vodovodních sítí apod. Aktuální bude i workshop k nařízení vlády 61/2003 Sb., o ukazatelích a hodnotách přípustného znečištění povrchových vod a odpadních vod.

JEDINEČNÉ UKÁZKY

Inženýrka Ostrá vyzvedá i praktické ukázky protipovodňových opatření v rekonstruovaném bazénu u pavilónu Z. Brněnské výstaviště je nyní jediným místem ve střední Evropě, kde lze takové ukázky vidět. Jsou určeny především pro povodňové orgány měst a obcí, ale i pro občany, jejichž nemovitosti jsou ohrožené povodněmi. Odbornost ukázek je zaručena Českou protipovodňovou asociací, která je jejich spolupořadatelem. Inženýrka Ostrá však připomíná i tradiční konferenci ENVIKONGRES, která se uskuteční pod záštitou Ministerstva životného prostředí.

Už v těchto dnech by měl být k dispozici společný katalog obou akcí, který lze objednat na webu www.ekologickeveletrhybrno.cz či přímo zakoupit na veletrhu. Z konference ENVIKONGRES bude rovněž vydán sborník příspěvků.

AUTOR: IVAN RYŠAVÝ
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
3
11. 2020
3-6.11.2020 - Veletrh, výstava
Rimini
INISOFT s.r.o.
10
11. 2020
10.11.2020 - Seminář, školení
Praha, ČVUT
CHEMELEONI s.r.o.
11
11. 2020
11-12.11.2020 - Seminář, školení
Konferenční místnost hotelu A-SPORT
INISOFT s.r.o.
11
11. 2020
11.11.2020 - Seminář, školení
Brno, Aps s.r.o.
24
11. 2020
24.11.2020 - Seminář, školení
Sál Tribun - hotel Tristar
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí