zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Z Radešína odpad nemizí

12.05.2006
Odpady
Z Radešína odpad nemizí

Radešín - Zatímco z Libčevse na Lounsku nelegálně uskladněný odpad odváží těžká technika, v Radešíně u Martiněvsi zůstává dál. Řešení problému je v nedohlednu. Majitel firmy, která odpad uložila, na výzvy nereaguje.

Vlastník areálu, kam byl odpad navezen, je ze situace rozladěný. "Firma mi dluží nájemné za čtyři měsíce. Majitel mi telefon nezvedá, doporučené dopisy se vracejí zpět," popisuje Jiří Knor, restituent bývalého zemědělského areálu.

Některé prostory pronajal zmíněné firmě, která se zabývá spedicí. Netušil, že na místo naveze odpad. Ten je uložen na dvou místech. Na jednom je starý textil, na dalším klasický komunální odpad. "Textil slíbili odvézt, ke komunálnímu odpadu se neznají. Nic se ale neděje," upozornil Jiří Knor.

Firma Slansped se před časem v médiích bránila tím, že textil nakoupila legálně v ČR a komunální odpad nepatří jí. Majitele společnosti se včera nepodařilo kontaktovat ani redakci Deníku Litoměřicka.

Zda-li odpad pochází z Německa, se nedá určit. "Nemáme k dispozici žádné doklady od firmy, která ho navezla. Na naše výzvy nereaguje," uvedl Jiří Turek, vedoucí odboru odpadového hospodářství ústecké České inspekce životního prostředí.

Ta s firmou Slansped zahájila správní řízení o uložení pokuty.

Dosáhnout může deseti milionů, takovouto částku uložila inspekce již společnosti Bau 24, která navezla odpad do Libčevse.

Tam bylo odpadků ale mnohem více a ohrožovaly životní prostředí. V Radešíně je komunální odpad i textil pod střechou. "Svému okolí není v tuto chvíli výrazně nebezpečný, ale uložen není podle zákona," upozornil Jiří Turek.

Odpad byl do Radešína navezen na začátku února letošního roku.

Odpad

* Libčevse na Lounsku odpad mizí

* bývalém zemědělském statku v Radešíně je stále uskladněn textil a komunální odpad

* spekce životního prostředí již zahájila s firmou správní řízení

* jitel areálu i inspektoři nahánějí majitele firmy, ten se jim úspěšně vyhýbá

PETR WEIKERT

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí