zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

České školy získají granty na podporu svých ekologických projektů

19.05.2006
Obecné
České školy získají granty na podporu svých ekologických projektů
Celkem 17 projektů ze společného programu Střediska ekologické výchovy Sever a Nadace Partnerství nazvaného „Škola pro udržitelný život“ získá v nejbližších dnech částku téměř 900 000 korun. Podporu získaly školy v Královéhradeckém, Středočeském a Pardubickém kraji. Program je realizován se společností Toyota, Groundwork Velká Británie a Fundacija Partnerstvo dla Środowiska Polsko.

„Škola pro udržitelný život má prohloubit spolupráci mezi učiteli a žáky, obcí, místními obyvateli nebo organizacemi. Prozatím je omezena na Královéhradecký a Pardubický kraj a část kraje Středočeského. Již na podzim však bude zahájena na Jižní Moravě a příští rok počítáme s jeho rozšířením i do dalších krajů“, popsal program jeho koordinátor z Nadace Partnerství Michal Veselý. Spolupráce by přitom měla probíhat především v oblasti vzdělávání na téma životního prostředí a udržitelného rozvoje a hlavní úlohu iniciátora by v něm měla hrát místní škola.

Grantové výzvy se zúčastnilo celkem 77 škol ze všech tří krajů. „Projekty se týkaly většinou přeměny nevyužívaných školních pozemků na učebny v přírodě či hřiště pro děti , úprav parků a veřejných prostranství či vytváření naučných stezek pro turisty a návštěvníky obce. Vyskytly se ale i odvážnější náměty, jako obnova pomníku, návrh na skatepark nebo přírodní amfiteátr“, uvedla Karin Richterová ze Střediska ekologické výchovy Sever.

http://www.marketingovenoviny.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí