zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Mexiko nabízí příležitosti nejen v energetice

22.05.2006
Obecné
Energie
Mexiko nabízí příležitosti nejen v energetice

Pokud se podíváme na příležitosti obchodní a hospodářské spolupráce, vzhledem k industrializaci mexického hospodářství jsou tu možnosti dodávek strojů a strojního zařízení. Nabízí se i účast českých firem na realizaci investičních projektů, na obnově a modernizaci infrastruktury federace i jednotlivých států. Perspektivními komoditami jsou na místním trhu zejména takové, které zajistí udržitelný rozvoj, sociální růst a zmírnění chudoby.
Investice v energetice umožňují rekonstrukce a modernizace stávajících zařízení na výrobu elektrické energie a budování nových s důrazem na ochranu životního prostředí, rozvíjí se těžba ropy a plynu, uhlí a rud.
Mexiko má zájem na výstavbě a obnově infrastruktury, řešení dopravních systémů včetně dodávek zařízení a dopravních prostředků. Jde o dodávky komponentů pro železnice a metro či pro automobilový průmysl. Zde je účelná přímá výrobní kooperace s mexickými i zahraničními firmami, které působí na území Mexika. V oblasti propojení elektrických a telekomunikačních systémů se nabízejí značné možnosti při dodávkách v rámci společných programů nadnárodních společností EU.
Mexiko má zájem na realizaci ekologických projektů, jako jsou spalovny a třídírny odpadů, čističky a úpravny vod, zásobování vodou venkovských a městských aglomerací, technologie pro výrobu biopaliv, zalesňování, ochrana půdy proti erozi.
Uplatnit se lze i při dodávkách zařízení, která budou avizovat a předcházet živelním pohromám, a prostředky, stroje a zařízení na odstraňování jejich následků.
Potřeba modernizace vybavení bezpečnostních složek mexického státu vyvolává poptávky po dodávkách speciálního materiálu, jmenovitě z oblasti leteckého průmyslu, vojenské a zabezpečovací techniky.
Spolupráce se nabízí také v oblasti informatiky. Mezi další perspektivní exportní komodity patří celá řada výrobků, jako jsou zemědělské stroje a traktory, technika a zařízení pro zavlažování a zalesňování, stroje na zpracování dřeva, ocel a výrobky ze železa, komponenty pro silnoproudou elektrotechniku, léčiva a zdravotnická technika, plastické hmoty, chemikálie, ale i některé potraviny, jako jsou například dětská výživa, sušené mléko či bramborový škrob.

Kráceno pro potřeby EnviWebu

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí