zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ostravská zoo opět chystá prázdninovou školu, tématem je voda

28.05.2006
Voda
Příroda
Ostravská zoo opět chystá prázdninovou školu, tématem je voda

OSTRAVA - Ostravská zoologická zahrada připravuje tradiční letní prázdninovou školu. Tématem oblíbeného vzdělávacího programu bude tentokrát voda a vodní svět, řekla Šárka Kalousková z oddělení pro kontakt s veřejností. Kvůli velkému zájmu dětí se zahrada rozhodla, že letní školu letos uspořádá ve dvou termínech, a to od 7. do 11. srpna a od 14. do 18. srpna. Přesto je kapacita omezená a v každém turnusu může být maximálně 25 dětí. "Hodně dětí jezdí pravidelně každý rok," podotkla Kalousková.

Děti se dozvědí informace o významu vody pro člověka a pro zvířata. Budou se moci seznámit s vodními zvířaty v zoo, navštívit čistírnu odpadních vod nebo zkoumat život v rybníku. Dozví se také něco o chovu rybiček či rybaření. "Vody máme v zoo hodně, stejně jako vodních zvířat, tak jsme si řekli, že dětem nabídneme nějaké nové téma, protože vodu jsme ještě neměli," uvedla Kalousková.

Škola je určena pro děti od deseti let a koná se vždy od 08:00 do 13:00. O přihlášku si zájemci mohou napsat na adresu vyuka@zoo.ostrava.cz nebo zavolat na číslo 596 241 269. Letní škola stojí 400 korun.

Prázdninová škola není jediným výukovým programem zahrady. Připravuje i výuku pro mateřské, základní a střední školy. Vedle přímých výukových programů pořádá zoo během roku i znalostní přírodovědné soutěže pro děti - Mladý zoolog a Velká cena zoo, které mají mnohaletou tradici.

Zoo se snaží vzdělávat i návštěvníky, a to nejen prostřednictvím informačních cedulek a výukových panelů, ale například i komentovaným krmením zvířat, při nichž se lidé dozvědí řadu informací o určitém živočišném druhu.

http://morava24.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí