zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vláda dala více než 350 milionů na životní prostředí a povodně

25.05.2006
Voda
Vláda dala více než 350 milionů na životní prostředí a povodně

Více než 350 milionů na projekty, které souvisejí s povodněmi a životním prostředím – to je výsledek dnešního jednání vlády. Peníze jsou určeny především na obnovu přirozené funkce vodních toků, dekontaminaci znečištěné zeminy a modernizaci předpovědní  služby Českého hydrometeorologického ústavu.

„Vláda na mou žádost vyčlenila peníze pro oblast, kde opravdu chybějí. Více než 100 milionů korun tak půjde na dekontaminaci půdy a sanaci starých naftových sond, které ohrožují životní prostředí. Přes 140 milionů je určeno na revitalizaci potoků a rybníků, které v krajině pomáhají zadržovat vodu a tím snižují riziko záplav. Přes sto milionů dostane také Český hydrometeorologický ústav, který zdokonalí svou předpovědní výstražnou službu,“ vypočítává ministr životního prostředí Libor Ambrozek.

Vláda rozhodla na základě požadavků krajů o vzniku dvou nových programů ISPROFIN:

-          Státní podpora MŽP při obnově území postiženého povodní v roce 2006 ve výši 143,8 milionu Kč

-          Státní podpora na odstranění, dekontaminaci vyčištěné zeminy a likvidaci nevhodně zabezpečených sond, u nichž není znám vlastník nebo vlastník bez náhrady zanikl ve výši 102 milionu Kč

Na modernizaci ČHMU je vyčleněno 105,8 milionu Kč. Peníze jsou určeny na opatření nutná k zabezpečení a zdokonalení předpovědní a výstražné povodňové služby a na návrh a realizaci vybudování povodňového informačního systému.
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí