zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Slovanské gymnázium Olomouc – pilotní střední školou Klubu ekologické výchovy

30.05.2006
Obecné
Slovanské gymnázium Olomouc – pilotní střední školou Klubu ekologické výchovy

V letošním školním roce vstoupilo Slovanské gymnázium do projektu  "Pilotní střední škola Klubu ekologické výchovy a přípravy učitelů pro vzdělávání k udržitelném­u rozvoji ". Tento projekt je realizován Klubem ekologické výchovy – KEV – jehož členem je Slovanské gymnázium již delší dobu. Toto profesní občanské sdružení se zaměřilo na environmentální vzdělávání. Do projektu, který spolufinancuje Evropský sociální fond, je zapojeno 12  středních škol ČR. Jeho vyvrcholením bude mezinárodní konference.

 Program povede studenty k pochopení dynamicky se vyvíjejících vztahů mezi člověkem a prostředím. Každá oblast života bude mapována a posuzována z různých úhlů a pohledů, a to z hlediska ekologického, ekonomického, vědecko-technického, politického, ale také občanského. Cílem  projektu je, aby  studenti chápali vývoj na Zemi v širokých souvislostech, uvědomili si vlastní odpovědnost vůči budoucnosti naší planety a tomu přizpůsobili svůj životní styl a hodnotovou orientaci.

     Realizace projektu byla na Slovanském gymnáziu zahájena v prosinci r.  2005. Vytvořil se školní realizační tým, který shromažďuje a kriticky posuzuje materiály z různých oborů. Výsledkem jeho práce bude Školní vzdělávací program pro environmentální vzdělávání studentů gymnázia.. Projekt předpokládá rovněž spolupráci s místními organizacemi, které se věnují této problematice, např.Středisko ekologické výchovy SLUŇÁKOV.

     V rámci přípravy pedagogů pro environmentální vzdělávání se uskutečnil ve středu 17. 5. 2006 na Slovanském gymnáziu seminář ENVIRONMENTÁLNÍ VÝCHOVA JAKO PRŮŘEZOVÉ TÉMA VE  ŠKOLNÍM VZDĚLÁVACÍM PROGRAMU. Přednášela RNDr. PhDr. Danuše Kvasničková, CSc., nositelka mezinárodního ocenění „UNEPu“, GLOBAL 500 " a ceny ministra životního prostředí ČR.

 

 

 

Mgr.Jana Jakubcová SGO
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí