zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pardubice nakoupí školám kompostéry na likvidaci zeleného odpadu

08.06.2006
Odpady
Pardubice nakoupí školám kompostéry na likvidaci zeleného odpadu

Pardubice -- Pardubický magistrát zahájil projekt, který má snížit množství ekologicky odbouratelného odpadu na skládkách. Školám ve městě nabízí zapůjčení kompostérů, v nichž mohou likvidovat zelený odpad ze svých pozemků. ČTK o tom informovala Nataša Hradní z tiskového úseku radnice.

Město nakoupí jednoduchá zařízení na likvidaci trávy a další zeleně podle zájmu školských zařízení a zapůjčí jim je zdarma. Zatím soustřeďuje požadavky škol, ve školách by mohly být kompostéry na podzim. Do projektu mohou postupně přistupovat i další školy, případně si kompostéry přiobjednávat podle potřeby.

Kompostéry jsou určeny výhradně na likvidaci zeleného odpadu, školy jím nevyřeší likvidaci odpadu z kuchyně a podobně. Posečená tráva se v současné době likviduje různě. Nejčastěji si školy musí objednat zvláštní kontejner na její odvoz. Nově budou moci vyrobený kompost využít opět pro své zahrady či trávníky. Podobný projet podle vedoucího odboru funguje v sousedním Hradci Králové. Tam ale město nabízí zapůjčení kompostérů obyvatelům, nikoli školám.

Zdroj: Deník veřejné správy

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí