zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

České děti v evropské soutěži opět mezi nejlepšími

13.06.2006
Příroda
České děti v evropské soutěži opět mezi nejlepšími
V týdnu od 30. května do 2. června se v Bruselu konal Zelený týden, ekologicky zaměřená osvětová akce, spojená s konferencí, výstavou a soutěží pro děti a mládež. Tématem letošního Zeleného týdne byla biodiverzita (biologická rozmanitost) a mottem Zeleného týdne tak bylo heslo: „Biodiverzita znamená život“ [1].

Na výborném třetím místě se v soutěži pro děti, v kategorii starších dětí, které měly natočit video o rozmanitosti přírody, umístily žákyně české ZŠ Domažlice (Renata Kinzlová, Lucie Hinterholzingerová, Clarissa Späthová, Zuzana Oríšková). Bližší informace včetně všech tří nejlepších snímků a obrázků najdete na stránkách Evropské komise.

Na slavnostním večeru, uspořádaném při příležitosti udílení cen, dostali vedle dětí ocenění také zástupci tří evropských měst, která v roce 2005 připravila nejlepší Evropský týden mobility. Vítězem za rok 2005 se stala Kodaň, následována Budapeští a chorvatskou Koprivnicou.

Další informace:
ec.europa.eu
www.mobilityweek-europe.org

Poznámky:
[1] Biodiverzita, neboli biologická rozmanitost, představuje rozmanitost živých organismů, přírodních zdrojů a ekosystémů, jejichž jsou součástí. Základním požadavkem ochrany biodiverzity je chránit ekosystémy a přírodní biotopy na místě výskytu a udržení a obnova životaschopných populací druhů v jejich přirozeném prostředí.
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí