zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

První česká města se přihlásila k Evropskému dni bez aut

15.06.2006
Obecné
První česká města se přihlásila k Evropskému dni bez aut

Města Česká Lípa a Sokolov patří mezi první města Evropské unie, která se letos přihlásila k aktivní účasti na Evropském dni bez aut (EDBA). České Budějovice, Kroměříž a Letovice jsou zase mezi prvními městy, která se v roce 2006 zúčastní jak Evropského týdne mobility, tak i Evropského dne bez aut.

Evropský den bez aut (22. září) a s ním spojený Evropský týden mobility (ETM, 16. – 22. září) jsou osvětové a propagační akce, které mají v evropských městech podpořit ekologicky přijatelnější a udržitelnější způsoby dopravy a napomoci při omezování individuální automobilové dopravy ve městech.

V letošním roce se Evropský den bez aut a Evropský týden mobility tematicky zaměří na problematiku ochrany klimatu. Tomu odpovídá i ústřední heslo obou akcí „Chraňme klima Země“. Programy, které se budou v rámci ETM a EDBA konat, mají být zaměřeny na snížení spotřeby energie v dopravě a na udržitelnou dopravu, šetrnou k životnímu prostředí.

Kampaně se mohou zúčastnit všechna města. Vedení města musí podepsat Chartu (dokument, ve kterém jsou stanovena pravidla a rámec akce), ve které jsou uvedena všechna pravidla pro účast. Charta i další podrobnosti jsou městům i veřejnosti k dispozici na internetové stránce MŽP http://www.env.cz/edba.

Evropský den bez aut se koná v Evropě od roku 2000. Od roku 2002 se pak stal součástí Evropského týdne mobility. U nás se EDBA a ETM zúčastnila 4 města v roce 2002, 13 měst v roce 2003, 25 měst v roce 2004 a 34 měst v roce 2005.

                       

 

Další informace:

http://www.env.cz/edba

http://www.mobilityweek-europe.org

www.climatechange.eu.com

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí