zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Frýdlantské děti nasbíraly téměř čtyři tuny tříděného odpadu

23.06.2006
Odpady
Frýdlantské děti nasbíraly téměř čtyři tuny tříděného odpadu
FRÝDLANT V ČECHÁCH - Město Frýdlant vyhlásilo pro frýdlantské základní, mateřské a speciální školy v září minulého roku první ročník soutěže ve sběru tříděných odpadů. Do soutěže se přihlásilo všech sedm školních kolektivů: ZŠ Bělikova, ZŠ Husova, ZŠ Purkyňova, MŠ Bělikova, MŠ Jiráskova, MŠ Sídlištní a Speciální školy Frýdlant.

Každá škola si mohla vybrat z jednotlivých druhů tříděného odpadu ty, které bude sbírat: papírové a lepenkové obaly, plastové obaly, kelímky od jogurtu, víčka z PET lahví, plastové fólie, směsné plasty, kovové obaly nebo kompozitní obaly, například tetrapakové obaly od mléka či džusu. Všechny školy si vybraly kelímky od jogurtu a plastová víčka od PET lahví, některé přibraly i hliníkové plechovky, použité baterie nebo tetrapakové obaly. Papír i PET lahve už tak populární ke sběru nejsou, vždyť se mohou dávat přímo do kontejnerů ve sběrných hnízdech a mnozí obyvatelé Frýdlantu už to tak naprosto samozřejmě dělají. Ve škole by tato objemná komodita zabírala zbytečně místo a vyžadovala by více práce.

Záměrem města je při minimální zátěži pedagogického sboru sebrat komodity, odvézt je do sběrného dvora, ale hlavně ke třídění odpadu motivovat a vychovávat mladou generaci. Od září do konce května se na frýdlantských školách vybraly téměř čtyři tuny tříděného odpadu.

Vyhlášení výsledků soutěže, kde budou odměněni nejaktivnější sběrači z každé školy, bude v obřadní síni radnice ve středu 28. června 2006 v 15:30 hodin za účasti rodičů i organizátorů sběru z jednotlivých škol. Starosta města Jindřich Wurm předá drobné dárky dětem i učitelům, je připraveno krátké vystoupení žáků Základní umělecké školy Frýdlant a při odchodu dostanou děti sladké občerstvení ve zmrzlinovém kornoutu
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí