zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na Střele chtějí budovat přírodní jezírko na koupání

27.06.2006
Voda
Na Střele chtějí budovat přírodní jezírko na koupání

Žlutice - Žlutičtí se v dohledné době zřejmě dočkají lepšího koupání. V rámci dotačních titulů z Evropské unie v letech 2007 až 2013 by totiž chtěli získat peníze na vybudování moderního přírodního areálu u Střely. Náklady se zatím odhadují na sedmdesát milionů. Tato částka ovšem zahrnuje celkovou úpravu areálu, včetně zařízení ubytovacích kapacit, restaurací, sociálních zařízení a systému čištění vody na přírodní bázi.

"Zatím jsme u projektu pro územní řízení," říká starosta Žlutic Jaroslav Vojta. Koupání v krásném přírodním prostředí Střely za Žluticemi uvítají místní i turisté o to více, že už delší dobu vázne fungování pronajatého kempu ve městě. "Abychom se zachovali slušně, nabídli jsme nájemci kempu splátkový kalendář na splácení dluhů. Budoucnost letní turistiky ale v tomto místě už zřejmě nikdo neočekáváme," vysvětluje starosta Vojta.

"Žlutičtí plánují v připravené lokalitě vybudovat přírodní jezírko ke koupání, jehož voda by byla čištěna speciálními rostlinami. Považuji to za dobrý nápad, projekt máme k dispozici i zde, na krajské hygienické stanici," říká vedoucí hygienických laboratoří v Karlových Varech Jaroslava Sirotková.

Pokud se podaří získat peníze z EU ve zmíněném rozpočtovém období 2007 až 2013, stala by se přírodní žlutická koupací lokalita jednou z nejkrásnějších v kraji. Z EU by mohli Žlutičtí dostat až 85 procent nákladů na realizaci projektu.

Karlovarské noviny

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí