zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Praze se uskuteční konference o hluku

27.06.2006
Hluk
V Praze se uskuteční konference o hluku

Praha -- V Praze se dnes uskuteční konference o hluku. Bude se hovořit například o přípravách uplatnění příslušné evropské směrnice na silnicích a dálnicích a na železnici v České republice a o financování projektů proti hluku z Evropské unie.

Podle směrnice se mají zpracovat hlukové mapy. Účastníci akce se seznámí s tím, jak je na tom Praha, Brno a Ostrava. Další příspěvky se budou týkat třeba hluku z letadel nad Prahou a plánu automobilky Škoda Auto na snižování hluku a vibrací, uvádí program konference.

Vláda letos v březnu schválila nařízení o ochraně před nepříznivými účinky hluku, díky kterému se v budoucnu bude muset snížit hluk v okolí letišť. Naopak nejvyšší přípustné hodnoty pro práci v hlučném prostředí jsou Česku přísnější, než stanoví evropská směrnice.

Ministerstvo dopravy má už nyní hlukové mapy silnic první třídy, pravidelně se sleduje hluk také ve třech desítkách největších českých a moravských měst. Podle odborníků se hlučnost v českých městech za poslední desetiletí snížit nepodařilo.

Deník veřejné správy

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí