zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Praha dala 9,5 milionu na ekologické projekty

29.06.2006
Obecné
Praha dala 9,5 milionu na ekologické projekty
Praha - Pražský magistrát rozdělil 9,5 milionu korun mezi projekty na zlepšení životního prostředí. Po dnešním jednání městské rady to novinářům řekl radní Miloš Gregar (ODS). Město letos mělo na ekologické granty o půl milionu korun méně než loni.

Magistrát dostal 122 žádostí o příspěvek od 91 žadatelů. Celkem chtěli 23,5 milionu korun. Uchazeči dostanou podle dnešního rozhodnutí peníze na 78 projektů. Na 54 z nich získají nižší částku, než žádali. "Nepovede to k tomu, že by projekty nebyly provedeny," uvedl Gregar.

Podle podmínek mohl žadatel získat na jeden projekt nejvýše 250.000 korun. Ve výjimečných případech město může zvýšit částku až na dvojnásobek. Vyšší granty půjdou například na výstavbu stezky pro cyklisty k budovanému sportovnímu areálu v Modřanech, obnovu stromořadí v Kutnohorské ulici v Praze 10 a na provoz záchranné stanice pro dravce a sovy.

Magistrát podpořil 480.000 korun také chov huculských koní. Jejich majitel, tělovýchovná jednota, má nyní finanční problémy a je v konkurzu. Magistrát uvažuje o tom, že část stáda odkoupí. Jinak údajně hrozí, že koně budou rozprodány.

http://www.ceskenoviny.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí