zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zastupitelé schválili energetickou koncepci - maximálně ekologickou

29.06.2006
Energie
Zastupitelé schválili energetickou koncepci - maximálně ekologickou

BRUNTÁL - Po dlouhé rozpravě schválili bruntálští zastupitelé na svém zasedání územní energetickou koncepci města. Zvolili maximálně ekologickou variantu. Územní energetická koncepce má městu sloužit jako návod, jak efektivizovat zásobování teplem v Bruntále, samozřejmě se snahou snížit či udržet cenu za teplo a pokud možno vyloučit negativní dopady na životní prostředí. Opatření navrhovaná v rámci koncepce budou realizovatelná v následujících dvou dekádách.

Územní energetická koncepce města se připravovala od roku 2004, kdy město zadalo její vypracování společnosti EVČ s.r.o., Pardubice. Materiál byl dokončen v závěru loňského roku. Zpracovatel společně s odborem výstavby a územního plánování Městského úřadu v Bruntále uspořádal v květnu v bruntálském Městském divadle prezentaci, která byla určena zastupitelům města, ale i široké veřejnosti.

Koncepce navrhuje tři varianty řešení, přičemž k realizaci doporučuje jednu, takzvanou maximálně ekologickou. Ta navrhuje maximální rozvoj stávající soustavy centrálního zásobování teplem, soustava bude zásobena z centrální výtopny, ve které bude polovina výkonu hrazena ze spalování biomasy, ostatní zdroje v ostatních lokalitách budou nahrazeny novými, spalujícími dřevěné/slaměné peletky, dřevní štěpku, slámu; další zdroje budou v maximální možné míře plynofikovány. Toto řešení vzešlo jako nejpříznivější také z diskuse na zmíněné prezentaci koncepce. Variantu doporučila rada města na jednání v úterý 30. května ke schválení zastupitelům.

Územní energetická koncepce je ve dvou formátech k přečtení/ke stažení na oficiálních internetových stránkách Města Bruntálu www.mubruntal.cz.


Autor: Jiří Ondrášek
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí