zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Čtyři největší plzeňské obvody prokázaly katastrofální přístup k poskytování informací

30.06.2006
Obecné
Čtyři největší plzeňské obvody prokázaly katastrofální přístup k poskytování informací

Informace o povolených billboardech v zákonné lhůtě neposkytl ani jeden ze čtyř největších plzeňských obvodů

 

Děti Země požádaly o poskytnutí kopií stavebních povolení nebo oznámení týkajících se povolených staveb billboardů úřady městských obvodů Plzeň 1-4. V zákonné lhůtě však požadované informace neposkytl ani jeden z nich.

 

Úřad městského obvodu Plzeň 4 sdělil, že informace poskytnout nemůže, protože Děti Země nebyly účastníky příslušných správních řízení. Děti Země (i kdokoliv jiný) však na tyto informace právo mají. Úřad se pak ve sdělení o odepření informací ani neopírá o žádné zákonné ustanovení.

 

Obvody Plzeň 2 a Plzeň 3 “pro jistotu” na žádost o informace nereagovaly vůbec.

 

Úřad městského obvodu Plzeň 1 pak poskytnutí informací přímo neodmítl, ale vyzval Děti Země, aby prokázaly důvod žádosti. “Povinnost prokazovat důvod žádosti zákon o svobodném přístupu k informacím neukládá. Podrobně jsme to v doplnění žádosti vysvětlili, takže nám možná jeden obvod v souladu se zákonem informace poskytne,” doufá alespoň v minimální úspěch Martin Hyťha z plzeňské pobočky Dětí Země.

 

V ostatních případech nám nezbylo, než podat opravné prostředky. Vzhledem k tomu, že nadřízeným orgánem je plzeňský magistrát, máme ale poněkud pochybnost o tom, jestli bude věc řádně vyřízena,” uvádí dále Hyťha. “Nelze ale ani vyloučit, že budeme příjemně překvapeni.

 

Děti Země žádaly o informace v rámci jejich projektu, jehož cílem je vytipovat nelegální stavby billboardů, které ničí krajinný ráz a městské prostředí.

 

 

Kontakt:

Martin Hyťha, Děti Země, tel.: 377 240 772, 606 104 784

 

Děti Země realizují projekt týkající se nelegálních staveb billboardů s laskavou podporou Nadace Partnerství.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí