zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

6. letní akademické kurzy pro přírodovědně zaměřené středoškoláky a Schola Ludus pro vysokoškoláky v Nových Hradech zahájeny

08.07.2006
Příroda
6. letní akademické kurzy pro přírodovědně zaměřené středoškoláky a Schola Ludus pro vysokoškoláky v Nových Hradech zahájeny
Letní akademické kurzy

Ve dnech 2.- 22.7. 2006 se v Nových Hradech koná již šestý ročník prázdninového pobytu středoškolských studentů se zájmem o fyziku, chemii a biologii v Akademickém a univerzitním centru v Nových Hradech.

Pořadateli akce jsou  Ústav fyzikální biologie Jihočeské univerzity, Ústav systémové biologie a ekologie AV ČR v Nových hradech, Novohradská univerzitní kolej, Ústav molekulární biologie rostlin, BC AV ČR České Budějovice a  Mikrobiologický ústav AV ČR, Třeboň.

Cílem kurzů je umožnit nadaným studentům vyzkoušet si v průběhu třítýdenního pobytu systematickou vědecko-odbornou práci řešením jednoduchých projektů pod vedením pracovníků AUC/ÚFB a získat nové znalosti i zkušenosti v oblasti biofyziky a biochemie živých systémů. Oficiálním dorozumívacím jazykem kurzu je angličtina!
I v letošním roce středoškoláci pracují na odborných projektech společně s vysokoškoláky, účastníky kurzu Schola ludus, mezi nimiž bude značný počet zahraničních studentů.

Více informací na www.umbr.cas.cz
Kontaktní osoba:  RNDr. Karel Roháček, CSc., rohacek@umbr.cas.cz
Biologické centrum AV ČR, Ústav molekulární biologie rostlin, Branišovská 31, 370 05 České Budějovice
Telefon:  387 775 518  nebo  605 454 986

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí