zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Co stojí za poklesem akcií biotechnologické společnosti Genentech?

13.07.2006
GMO
Co stojí za poklesem akcií biotechnologické společnosti Genentech?

Světově druhá největší biotechnologická společnost...

...Genentech Inc. (DNA) včera oznámila, že za druhý kvartál zaznamenala nárůst čtvrtletního zisku o 79 % díky pokračující popularitě a prodejům medikamentů k léčbě rakoviny.

Akcie firmy i přes výborné výsledky v poobchodní fázi poklesly o bezmála tři procenta v důsledku zklamání investorů z oznámených tržeb léku Avastin, které minuly odhad trhu. Negativní náladu navíc podpořila zpráva, že by schvalování výše uvedeného medikamentu k léčbě rakoviny prsu mohlo být odloženo na pozdější datum než 22. listopadu, což byl termín, kdy měla FDA prodeje léku k danému účelu schválit.

Firma za uplynulé tři měsíce končící k 30. červnu vykázala zisk 531 mil. USD/49 centů na akcii, přičemž za shodné období loňského roku činil zisk firmy 296,2 mil. USD/27 centů na akcii.

Bez započtení mimořádných položek by společnost hospodařila se ziskem 56 centů na akcii, čímž s přehledem překonala očekávání trhu, když analytici dotazovaní agenturou Thomson First Call v průměru předpokládali zisk na úrovni 47 centů na akcii.

Tržby se v meziročním srovnání zvedly o 44 procent na 2,2 miliardy dolarů.

Tržby z prodeje léku Avastin ve Spojených státech vzrostly o 72 procent na 423 mil. USD, ovšem průměrný předpoklad analytiků hovořil o tržbách na úrovni 439 milionů dolarů. V červnu FDA schválila užívání zmíněného léku při léčbě rakoviny tračníku a konečníku v případech, kdy se nemoc rozšířila i do ostatních částí těla. Základním předpokladem účinku Avastinu je zamezení růstu cév zásobujících nádor, tím přímo zablokuje růst primárního nádoru a zabrání i progresi metastatického postižení. Podle analytiků by celoroční tržby z prodeje léku měly do konce roku 2007 přesáhnout 2 miliardy dolarů.

Firma, jejímž majoritním vlastníkem je švýcarská farmaceutická firma Roche Holding AG, zvýšila projekci zisku pro celý rok, když očekává, že vykáže růst zisku o 55 až 60 procent, když původně hovořila o 45 až 50% růstu.

Akcie DNA včera zavíraly na ceně 84,06 USD a v poobchodní fázi oslabily o 2,86 % na 81,66 USD.

http://www.finance.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí