zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Výsledky projektů neziskových organizací, podpořených MŽP, jsou veřejně k dispozici

14.07.2006
Obecné
Výsledky projektů neziskových organizací, podpořených MŽP, jsou veřejně k dispozici

Od letošního července lze na webových stránkách Ministerstva životního prostředí (http://www.env.cz) najít aktualizovanou databázi výsledků projektů nestátních neziskových organizací (NNO) týkajících se ochrany životního prostředí, které MŽP ze svého rozpočtu podpořilo.

„Přehled zpracováváme každoročně na základě zpráv, které nám organizace zašlou. Nyní je na webu popis projektů realizovaných s dotací MŽP od roku 1997 do roku 2005,“ říká ředitel odboru vnějších vztahů MŽP Jakub Kašpar a pokračuje: „Najdete mezi nimi aktivity na ochranu přírody a krajiny, jako např. zakládání pozemkových spolků či péče o chráněná území a živočichy, ale i projekty ekologické výchovy a osvěty. MŽP podporuje též poradenství a práci s veřejností nebo zvyšování povědomí o environmentální legislativě.“

Projekty jsou řazeny po jednotlivých letech. V každém roce je možné je vyhledávat podle různých kategorií (např.  podle abecedního pořadí názvu organizací, podle druhu výstupů apod.). Letos přichází MŽP nově i s krajským členěním podle sídla realizátora projektu. Pokud jsou výstupem projektu časopisy, publikace, DVD nebo videokazety, jsou k dispozici v knihovně úřadu. Mezi nejzajímavější publikace vzniklé za podpory MŽP v minulém roce patří např. „Přelet nad hypermarketovým hnízdem aneb Deset let budování hypermarketů v ČR“ od brněnského Nesehnutí,  „Rekultivace blízké přírodě“ od Pozemkového spolku Hády, „Globální a environmentální výchova na pobytových akcích“ vydaná Ekocentrem Paleta nebo DVD a videokazeta „ABCD Ekologie aneb životabudič“ s Petrem Vackem a Miroslavem Vladykou v obnoveném vydání pro SEVER Horní Maršov.

Zpracovaná databáze může sloužit každému zájemci o spolupráci s nestátními neziskovými organizacemi se zájmem o životní prostředí. K dispozici je tak i médiím k vyhledání zajímavých témat pro zpravodajské či reportážní zpracování. Současně poskytuje základní informace veřejné správě všech úrovní. Může být i zdrojem informací pro případné zájemce o sponzorství neziskového sektoru z řad firem i jednotlivců.

Přehled „Výsledky projektů nestátních neziskových organizací podpořených dotací Ministerstva životního prostředí“ najdete na webové stránce MŽP na adrese http://www.env.cz/projekty.2001/index.html.
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí