zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ústí bude třídit více odpadu

17.07.2006
Odpady
Ústí bude třídit více odpadu

První plán odpadového hospodářství má město Ústí. Podle zákona jej muselo zpracovat tak, aby byl v souladu s krajským plánem o odpadech.

Ústí nad Labem - Podle nového plánu bude v příštích pěti letech hospodařit s odpady Ústí.

Město se rozhodovalo mezi dvěma variantami návrhu a nakonec přijalo tu finančně náročnější. "Jsem tomu rád, protože je nejlepší," řekl včera náměstek primátora Tomáš Jelínek (SZSP).

Dodržení plánu si do roku 2010 vyžádá více než 50 milionů korun na výstavbu nových zařízení na úpravu, skladování a přepravu komunálních odpadů. "Předpokládá se, že to zajistí hlavně soukromý sektor," uvedl mluvčí města Milan Knotek.

Právě vysoké náklady byly důvodem, proč pro plán nehlasovali někteří městští zastupitelé za KSČM. "Jsou to obrovské peníze a město je už tak dost zadlužené. Nevěřím, že všechno uhradí někdo jiný," vysvětlil Pavel Vodseďálek, jeden z nich.

Změní se třeba systém sběru využitelných složek komunálního odpadu z dvoukomorového na tříkomorový. To znamená, že místo dvou kontejnerů na ploché a duté obaly budou tři -zvlášť na papír, plasty a sklo. Dále chce město zřídit dva nové sběrné dvory na Severní Terase a Střekově tak, aby byly ve všech obvodech. Zatím jsou jen ve dvou, v centrálním - ve Všebořicích a v neštěmickém - v Krásném Březně.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí