zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ford investuje miliardy do ekologických technologií

19.07.2006
Obecné
Ford investuje miliardy do ekologických technologií

Americká automobilka Ford Motor investuje v Británii miliardu liber (více než 40 miliard Kč) do vývoje automobilových technologií šetrných k životnímu prostředí. Oznámila to dnes evropská divize společnosti Ford of Europe.

Program se bude týkat například biopaliv, pokročilých naftových a benzinových motorů a hybridních systémů, jež kombinují různé druhy pohonu. Jedním z cílů programu je snížit spotřebu vozu Ford Focus na zhruba čtyři litry na 100 kilometrů a emise na méně než 100 gramů oxidu uhličitého na kilometr. Investice zvyšuje výdaje divize Ford of Europe na vývoj a výzkum v ekologických technologiích a odráží snahu automobilek snížit spotřebu pohonných hmot v době rekordně vysokých cen paliv.

Ford nyní stejně jako domácí konkurent General Motors zápasí s konkurencí z Japonska a Jižní Koreje i se stoupajícími náklady na suroviny, zdravotní péči a penze. Drahý benzin navíc způsobil pokles poptávky po sportovně užitkových automobilech, které byly v USA dlouhou dobu důležitým zdrojem zisku. Zisk společnosti Ford loni klesl o 42 procent na dvě miliardy dolarů kvůli ztrátě 1,6 miliardy, kterou vykázaly severoamerické aktivity.

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí