zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

S příchodem léta začali v lesích řádit pytláci

26.07.2006
Les
S příchodem léta začali v lesích řádit pytláci

Hranicko - Příchod léta je pro mnohé obdobím příjemného odpočinku u vody a dovolené. To se však nedá říci o myslivcích, kteří vždy na horké dny vzhlížejí s větší pozorností. Teplé počasí totiž láká do jejich revíru nezvané hosty - pytláky." Poslední dobou řádí často, jsou holé louky, což je láká," uvedl jeden z členů hranické myslivecké stráže. Automobil se světlometem, speciálně upravenou puškou a na něm muž, který loví. Za ním druhé vozidlo, jenž zastřelenou zvěř sbírá. I tak podle něho vypadá moderní pytláctví. " Nemáme tomu jak zabránit. Pokud je nachytáme, musíme si vyžádat součinnost policie a pytláci zatím zmizí," prozradil člen myslivecké stráže.

Čerstvý případ pytláctví se přitom stal mezi 16. a 20. červencem v Dolních Nětčicích, kde myslivci našli zastřeleného daňka. " Neznámý pachatel střelil na poli u Janotova lesíku vysokou zvěř pod levou přední nohu," popsala událost policejní mluvčí Michaela Sedláčková. Pytlák nechal zastřelenou zvěř na místě ležet. " Honebnímu společenství Soběchleby způsobil škodu ve výši 5 tisíc korun," upřesnila Michaela Sedláčková. Usmrcení vysoké zvěře v Dolních Nětčicích je jedním z mnoha příkladů bezohlednosti pytláků.

"Takoví lidé ztrácejí pocit soudnosti. V poslední době zde stále více jezdí nejrůznější auta s cizími poznávacími značkami," poznamenal předseda Honebního společenství Soběchleby - Radotín Julius Kvaš, který přemýšlí jak zvýšit ochranu před nezvanými hosty. " Uvažujeme o posílení myslivecké stráže, ale i tak je těžké zabránit jim v páchání trestného činu," dodal Julius Kvaš.

Zdroj: Silvarium

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí