zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Město Česká Lípa vyzývá k dodržování lesního zákona

28.07.2006
Les
Město Česká Lípa vyzývá k dodržování lesního zákona
ČESKÁ LÍPA - Vzhledem k dlouho trvajícím extrémně suchým klimatickým podmínkám hrozí zvýšené nebezpečí vzniku lesních požárů. Město Česká Lípa prozatím k zákazu vstupu do lesa nepřistoupilo, ale vyzývá návštěvníky lesa k dodržování lesního zákona.

„Rozhodli jsme se, že k zákazu vstupu do lesů ve správním území České Lípy prozatím nepřistoupíme,“ uvedl místostarosta Mgr. Jiří Pazourek. „Pokud budou občané při vstupu do lesa dodržovat pravidla daná zákonem, je tento zákaz zbytečný.“

Vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu v České Lípě RNDr. Růžena Konvalinová dodává: „V tomto směru lesní zákon jasně hovoří, že kouření v lesích a rozdělávání a udržování otevřeného ohně do 50 m od okraje lesa je zakázáno. Kdo poruší tento zákaz, dopouští přestupku pod pokutou až 15.000,- Kč.“ Kontroly nad dodržováním povinností spojených s obecným užíváním lesů provádí lesní stráž, která je při své činnosti mimo jiné oprávněna zjistit totožnost osoby, ukládat a vybírat pokuty za přestupky, ale také osobu, která se přestupku dopustila, předvést policii.

Ve správním území města Česká Lípa je rozloha lesa ve vlastnictví města Česká Lípa 571 ha, ve vlastnictví Lesů ČR 962 ha a v držení ostatních vlastníků 48 ha.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí