zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nastal čas vrátit přírodě, co jsme si půjčili

23.08.2006
Les
Nastal čas vrátit přírodě, co jsme si půjčili
Společnost PAPIRIUS, která je největším tuzemským dodavatelem kancelářských potřeb, vysadila v rámci svého dlouhodobého ekologického programu Stromy pro život již více než 70.000 stromů.

Letos na jaře se konala již pátá výsadba programu. Ve spolupráci s Fakultou lesnickou a environmentální ČZU byla jako nejvhodnější vytipována lokalita v okolí obcí Vitice, Tismice, Tuchoraz, Hořovice v okrese Beroun, Kostelec nad Černými lesy v okrese Kolín, Vítkovice v Podkrkonoší a na Chodově v Praze. Na tomto území nalezlo své místo celkem 15.250 nových stromů, především jehličnanů. Vysázeny byly i stromy listnaté a odolné ovocné, které napomohou rekultivaci krajiny.

Princip programu spočívá v tom, že za každých 50 balíků kancelářského papíru zn. PAPIRIUS nebo TAKE-IT vysadí PAPIRIUS za zákazníka jeden strom v dané lokalitě. Výsadba nových lesů probíhá dvakrát ročně, v jarním a podzimním období. Program započal v roce 2004 a v rámci něj se již podařilo do přírody "vrátit" celkem 71.214 stromů.

Kde už stromy rostou
Na jaře 2004, v rámci první výsadby, bylo v okolí obce Olešná na Písecku, vysázeno 10.000 stromů. Dalších 17.000 stromů bylo vysázeno na podzim v Horních Ředicích na Pardubicku, v Novém Strašecí u Rakovníka a v Roudné v Jižních Čechách.
V roce 2005 se PAPIRIUS podílel na obnově lesů v Tismicích u Českého Brodu, v Přibyslavi na Českomoravské vrchovině, v okolí Stříbrné Skalice a Kostelce nad Černými lesy v okrese Kolín. Angažoval se také v zahraničí - pomáhal při výsadbě stromů v maďarském národním parku Duna-Ipoly a na Slovensku v oblasti mezi Tatranskou Lomnicí a Tatranskými Matliarami.

Více informací najdete na www.papirius.cz.

Autor/zdroj: Ivana Javorová, PR POINT
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí