zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na černou skládku u Trnovan opět museli vyjet hasiči

30.08.2006
Odpady
Na černou skládku u Trnovan opět museli vyjet hasiči

Trnovany - Oheň vzplál v neděli odpoledne na černé skládce u Trnovan. Na místě zasahovala jednotka z litoměřické centrální požární stanice HZS Ústeckého kraje a zásah trval půl hodiny.
"Hlášení o požáru, který nám oznámila hlídka Policie České republiky, jsme dostali před čtvrt na pět. Na tuto nepovolenou skládku občas vyjíždíme, pokud nás lidé upozorní," sdělil Vladimír Filip z operačního střediska litoměřického územního odboru hasičů.
"Lidé tam vozí všechno možné, jde v podstatě o skládku komunálního odpadu," poznamenal Filip. Skládka se nachází v rokli za sadem, na hranici katastrů obcí Trnovany a Třeboutice. Podle starostky Trnovan Kateřiny Tůmové tato černá skládka dělá obci potíže již dlouhá léta. "Je to nepřístupné, schované místo. Snažili jsme monitorovat je s odborem životního prostředí litoměřické radnice, dokonce jsme osadili cedule Zákaz skládky. Lidé to však nerespektují, musel by tam pořád někdo hlídat," posteskla si trnovanská starostka.
Jak ale vzápětí upozornila, v samotných Trnovanech si potenciální skládkové lokality hlídají. "Vytipovali jsme si je. Jestliže tady přesto někdo nepořádek složí, odstraníme ho. Ale čím je místo od vesnice vzdálenější, tím je pochopitelně těžší ho uhlídat," konstatovala Kateřina Tůmová.

IVO CHRÁSTECKÝ

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí