zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Fotografická soutěž Ekologie v objektivu zaujala veřejnost

31.08.2006
Obecné
Fotografická soutěž Ekologie v objektivu zaujala veřejnost
PRAHA (WR) – Třetí ročník fotografické soutěže Ekologie v objektivu skončil v posledním srpnovém týdnu. Odborná porota složená z odborníků na fotografie a životní prostředí vyhodnotí 1. září vítězné snímky. Celkem bude uděleno sedm ocenění a výherci si rozdělí 160 tisíc korun. Mezi porotci zasednou pod vedením fotografa, pedagoga a historika umění Tomáše Pospěcha i takové osobnosti české a slovenské fotografie, jako například Ladislav Kamarád, Jan Karbusický, Lucia Lendelová a další.

V letošním roce bylo přihlášeno rekordních 1520 snímků od 445 fotografů. Svými fotografickými úlovky k tématu Země mění svou tvář přispěli amatérští fotografové, ale i řada profesionálních fotografů a umělců, jako například Rostislav Stach, Vladimír Obr a další.

"Letošní téma Země mění svou tvář s podtitulem: Změny podnebí – nové technologie – naše zodpovědnost jsme vypsali s ohledem na alarmující extrémní změny podnebí na celém světě," uvedl Dirk Schade, jednatel společnosti Bayer v ČR a SR, která je organizátorem projektu. Jak dále řekl, rok 2005 byl nejteplejší za posledních 140 let. "Také naše země zažila a zažívá stále častější a neobvyklé výkyvy počasí, způsobující přírodní katastrofy. Jsem potěšen, že veřejnost projevila o toto téma tak velký zájem, což také dokazuje více než dvojnásobný počet soutěžících proti loňskému roku," dodal.

Veřejnost bude moci poprvé zhlédnout vítězné a další vybrané snímky na slavnostní vernisáži 18. září od 16:30 hodin na Ovocném trhu v Praze 1. Unikátní venkovní výstava s díly ve formátu dva krát tři metry zůstane na Ovocném trhu do konce září a poté bude přemístěna do prostor nového terminálu letiště Praha, kde ji má možnost zhlédnout kolem devíti tisíc lidí denně.

Některé vybrané snímky soutěže jsou k vidění na www.bayerfoto.cz.
 
Vydavatel: Webreporter.cz, Česká informační agentura, s.r.o.
Redaktor: Jana Henychová
Telefon: 420 224 800 977
e-mail: henychova@webreporter.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí