zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Diskusní seminář Návrh nové odpadové politiky Evropské unie

01.09.2006
Odpady
Diskusní seminář Návrh nové odpadové politiky Evropské unie
STUŽ si Vás dovoluje pozvat na diskusní seminář "Návrh nové odpadové politiky Evropské unie", který se bude konat v úterý 5. září 2006 od 16,00 hodin v Klubu techniků na Novotného lávce 5, Praha 1.

Návrhy Rámcové směrnice o odpadech a Tématické strategie pro předcházení vzniku odpadů a jejich recyklaci zveřejnila Evropská komise v prosinci 2005. Nyní se jimi zabývá Rada EU složená z ministrů životního prostředí členských států, která si ustanovila speciální expertní pracovní skupinu J1. Návrhy nyní projednávají také poslanci Evropského parlamentu, kteří o nich mají v tzv. prvním čtení hlasovat během podzimu.

* Co oba dokumenty obsahují? * Co znamená Evropskou komisí proklamovaný politický cíl nastolení "recyklační společnosti"? * A jak jí chce dosáhnout? * Mění návrhy pravidla pro dovoz odpadů? * Obsahují návrhy kontrolovatelné cíle a efektivní nástroje odpadové politiky? * Bude EU směřovat k prevenci vzniku odpadů a jejich recyklaci? * Nebo bude poskytovat další a další subvence pro stavbu skladek a spaloven odpadů? * Nakolik bude odpadová politika koordinována v rámci EU? * Nestanou se chudší části Evropské unie "smetištěm" pro bohatší regiony? I to jsou otázky, na které se pokusí diskusní seminář STUŽ hledat odpovědi.

Diskusní seminář je součástí projektu "Zapojení veřejnosti do rozhodování o nové evropské odpadové legislativě", který koordinuje plzeňská regionální pobočka STUŽ a jež byl podpořen grantem Nadace Partnerství.

Panelisté:
- ing. Miroslav Punčochář (Ústav chemických procesů Akademie věd ČR)
- zástupce odboru odpadů Ministerstva životního prostředí ČR (osoba bude upřesněna)
- zástupce Svazu průmyslu a dopravy ČR (osoba bude upřesněna)
- MUDr. Miroslav Šuta (STUŽ)
- ing. Ivo Kropáček (Hnutí Duha)

Moderátorla: Ing. Eva Tylová (STUŽ)

Vstup volný

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí