zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Bílině bylo otevřeno Ekocentrum Terra Natura

04.09.2006
Obecné
V Bílině bylo otevřeno Ekocentrum Terra Natura
Bílina - Do nového Ekocentra Terra Natura se mohou Bílinští přijít poradit každé pondělí odpoledne a vždy ve středu a pátek dopoledne. Sídlí ve zdejším Infocentru Pod Věží na Mírovém náměstí. Vzniklo v rámci projektu "Ústecký kraj - kraj přírody i člověka," který je financován prostřednictvím Krajského úřadu Ústeckého kraje z Evropského sociálního fondu (75 %) a státního rozpočtu (25%).
Ekocentrum Terra Natura se bude věnovat komplexní problematice životního prostředí. Především se však zaměří na osvětu obyvatel regionu v souvislosti s odpadovým hospodářstvím. Rovněž bude nápomocno při řešení ekologických škod po důlní činnosti na Radovesické výsypce a poskytne odborné poradenství v oblasti ochrany životního prostředí, technologie rekultivačních prací, biodiverzity a podobně.
"Když se řekne Bílinsko a severní Čechy, každý si představí zdevastovanou krajinu. I přesto se zde nachází přírodní potenciál, který stojí za to lidem představit," soudí Gabriela Rusó.
Jejím zájmem je snaha o zachování i rozšíření zdejších biokoridorů či sledování chráněné flory a fauny na Bílinsku. "Konkrétně třeba sledování vzácných dřevin, které by bylo možno navrhnout za památné a tím přispět k jejich větší ochraně," upřesňuje odbornice na životní prostředí a ekologii.
Zdroj: 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí