zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Diváci vyberou vítězný snímek světelného znečištění do 30. září

11.09.2006
Ovzduší
Diváci vyberou vítězný snímek světelného znečištění do 30. září

Praha - Až do konce září mohou diváci na internetu dát hlas nejlepšímu snímku ve fotografické soutěži na téma světelné znečištění noční oblohy. Zájemci si mohou soutěžní snímky prohlédnout a hlasovat na internetových stránkách www.astro.zcu.cz Soutěž vyhlásila západočeská pobočka České astronomické společnosti s plzeňským planetáriem a hvězdárnou v Rokycanech.

Pravidla hlasování pro Cenu diváků jsou jednoduchá. Úkolem je vybrat tři nejlepší snímky. Nezáleží na jejich pořadí. Jejich čísla hlasující vyplní do přiloženého formuláře. Autor snímku, který do konce září získá největší počet hlasů, vyhraje triedr. Každý hlasující bude zařazen do slosování o předplatné časopisu Astropis.

Porota, která vybírala vítěze tří soutěžních kategorií, už své slovo řekla. V kategorii Jak rozhodně nesvítit vyhodnotila jako nejzdařilejší snímek Nesvítí někde zbytečně? osmatřicetiletého Martina Kákony z Českých Budějovic. Zachytil na něm zářící průmyslový objekt. V kategorii Správné světlo zvítězila fotografie Vídeňská noc osmadvacetiletého Karla Mokrého Z Prahy. Zachycuje šetrné osvětlení v rakouském hlavním městě.

V kategorii Variace na téma světlo a tma porotce nejvíce zaujala fotografie Inverze jednadvacetiletého Jana Kodziolky z Karviné. Jsou na ní nízkou oblačností pronikající světla měst z ptačí perspektivy.

Soutěž obeslalo 80 autorů. Celkem porota hodnotila 591 fotografií. Vítězné snímky jsou vystaveny na serveru www.astro.zcu.cz.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí