zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Debata o ekologii moderovaná Václavem Klausem

15.09.2006
Obecné
Debata o ekologii moderovaná Václavem Klausem

V pondělí 18. září 2006 proběhne od 16 hod. v sále Zastupitelstva města Brna seminář „Ekologické pravdy a mýty“. Na semináři vystoupí ekolog a publicista Ivan Brezina, předseda Strany zelených Martin Bursík a ministr průmyslu a obchodu Martin Říman. Seminář moderuje Václav Klaus.
Seminář spolupořádají dva think-tanky: brněnské Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK) a pražské Centrum pro ekonomiku a politiku (CEP).
Důvodem pro uspořádání semináře je vydání kultovní knihy Juliana L. Simona Největší bohatství (v anglickém originále The Ultimate Resource). Knihu vydalo v těchto dnech CDK. Autor v ní vede důraznou polemiku s rozšířenými představami o vyčerpání přírodních surovin, nedostatku energetických zdrojů a potravinových zdrojů, úbytku půdy a lesů, znečištění životního prostředí, hrozbě populačního růstu a mnoha dalších tématech. Na základě pečlivě sebraného ohromného souboru empirických dat dospívá k přesvědčení, že veškeré naše přírodní zdroje jsou v každém směru neomezené, protože jsou produktem nejenom přírody, ale především lidské práce, vynalézavosti a myšlení. Největším bohatstvím, které máme a o které se musíme kvůli politice obávat, jsou lidé a jejich svoboda. Během let, které uplynuly od prvního vydání Simonovy práce (1981), se potvrdily téměř všechny jeho závěry a předpovědi.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí