zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Státní ochránci přírody možná příští rok dostanou uniformy

18.09.2006
Obecné
Státní ochránci přírody možná příští rok dostanou uniformy

V jednotné uniformě by mohli už od podzimu příštího roku chodit do práce zaměstnanci státní ochrany přírody. Společenské stejnokroje možná dostanou i někteří úředníci ministerstva životního prostředí, které soutěž na návrh terénního a společenského obleku pro část úředníků, strážce národních parků, pracovníků správ chráněných krajinných oblastí a některé inspektory vypsalo. Uchazeči o zakázku mohou návrhy odevzdávat do 23. října. Pro vítěze soutěže má ministerstvo připraveno celkem 200.000 korun.

"Pokud půjde vše podle plánu, uniformy by mohly být hotovy před zasedáním mezinárodní organizace Europarc v Česku v druhé půlce příštího roku," řekla ČTK mluvčí ministerstva životního prostředí Karolína Šůlová. Do stejnokrojů, které v jedné verzi nabídnou i kombinaci golfek a podkolenek, by se měly přestrojit stovky lidí, všichni ti, kteří už nyní mají ze zákona nárok na pracovní oděv.

Společenský stejnokroj, který se má skládat ze saka, kalhot či sukně, košile nebo dámské halenky s dlouhým a krátkým rukávem, klobouku, kabátu a kravaty či šátku se znakem, budou nosit pracovníci organizací zřízených ministerstvem a ministerští úředníci při oficiálních jednáních a společenských akcích.

Terénní uniforma je určena především pro pracovníky státní správy lesů národních parků, pracovníky správ parků, zaměstnance státní Agentury ochrany přírody a krajiny a inspektory. Součástí terénní výbavy mají být šortky, golfky, kalhoty, košile, zimní a letní vesty, různé typy svetrů, zimní a letní bundy, podkolenky. Přesně není v zakázce definována podoba pokrývky hlavy. Při práci na návrhu obleku pro práci venku mají podle zakázky návrháři pamatovat i na místo pro jmenovku a název organizace majitele uniformy.

Vítězný návrh použije ministerstvo jako podklad pro zavedení průmyslového vzoru, obsahem soutěžního návrhu má proto být i cena, za kterou návrhář svůj nápad hodlá prodat. Hlavním kritériem, podle kterého bude ministerská komise vítězný návrh uniformy vybírat, bude funkčnost a estetický dojem, stojí v propozicích soutěže. V čem budou státní ochránci přírody v budoucnosti chodit, komise rozhodne do 24. listopadu.

Zdroj: www.agris.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí