zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ambrozek pojede na kole

19.09.2006
Obecné
Ambrozek pojede na kole

Poslanec, bývalý ministr životního prostředí a současný předseda Českého svazu ochránců přírody Libor Ambrozek se zúčastní Velké podzimní cyklojízdy Prahou v pátek 22. září. Můžete se připojit i vy.

"Automobilová doprava je významným producentem skleníkového plynu kysličníku uhličitého, ale i dalších emisí – oxidů dusíku, prachu a těkavých látek. Kvůli nadměrné automobilové dopravě se ve městech několikanásobně překračují hlukové limity, auta zabírají obrovské množství prostoru pro život ve městech, na silnicích umírají ročně stovky lidí. To všechno jsou jasné důvody, proč jízdy autem omezit," vysvětluje Libor Ambrozek, proč ministerstvo životního prostředí i on osobně Evropský den bez aut podporuje.

Bojím se jezdit na kole

"Cyklistika je zejména pro dopravu ve městě vhodnou alternativou. Nehlučí, nepřináší žádné emise, nezabírá prostor. V Praze jsou ale podmínky pro cyklisty takové, že normálně se tu po ulicích na kole jezdit bojím. Proto jsem se rozhodl letošní zářijové cyklojízdy osobně také zúčastnit. Doufám, že mi to poslanecký program nepřekazí," dodává Liibor Ambrozek.

Evropský den bez aut můžeteb podpořit už dnes.Připojte se k veřejné výzvě Nechte auto doma. Není nic snazšího. Podpisem se zavazujete, že v pátek 22. září opravdu nepoužijete auto!

Svůj podpis připojil mimo jiné i Ambrozkův nástupce na ministerstvu životního prostředí Petr Jan Kalaš.

Další informace

www.cyklojizdy.cz

www.auto-mat.cz

www.env.cz

www.mobilityweek-europe.org

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí