zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nové knihy - Energeticky soběstačná obec

29.09.2006
Energie
Nové knihy - Energeticky soběstačná obec
V publikaci se lze dočíst, jak k úsporám využít například povinně zpracovávané energetické audity, jak využít biomasu nebo sluneční energii k zásobování obce energií.
V knize, která je společným dílem autorů Jiřího Beranovského, Františka Macholdy, Karla Srdečného a Veroniky Urbánkové, jsou stručně shrnuty principy a řešení, s nimiž lze velmi podstatně omezit závislost obce na vnějších dodávkách energií. Produkce vlastní energie může být přínosem jak pro obecní pokladnu, tak pro místní ekonomiku. Dosáhnout plné energetické soběstačnosti není iluzí - dokazuje to příklad rakouského města Bruck an der Leitha. Tamější řešení energetiky je v knize podrobně popsáno.

Energetická soběstačnost vychází ze dvou principů: snížení spotřeby a využití obnovitelných zdrojů energií. V publikaci se lze dočíst, jak k úsporám využít například povinně zpracovávané energetické audity, jak využít biomasu nebo sluneční energii k zásobování obce energií.

Knihu je možné zdarma objednat na adrese: EkoWATT, Centrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie, B. Smetany 19, 370 01 České Budějovice, tel., fax: 383 83 924 nebo na internetových stránkách organizace: www.ekowatt.cz.
Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí