zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Brno se nezúčastní Dne bez aut

21.09.2006
Obecné
Brno se nezúčastní Dne bez aut

Brno - Skoro padesát měst v České republice a další stovky z celé Evropy se připojily k akci Evropský den bez aut. Jen Brno ne. Opoziční Strana zelených za to radnici kritizuje.
Vedení města ale považuje akci, která je všude jinde v pátek, za zbytečnou.
" Města se podpisem Charty zaváží, že udělají jedno trvalé opatření, které zlepší dopravní situaci. Vedení města Brna zase nenašlo odvahu," upozornil Martin Ander z ekologického hnutí Duha. Podle něj akci podporuje řada významných osobností a politiků.


Jestli se město připojí, ale brněnští radní ani neprojednávali. " Rada se tím nezabývala. Je to podle mne propagandistická akce, která nic neřeší a je spíš ke škodě," myslí si náměstek brněnského primátora Radomír Jonáš.


V Praze ale celoevropskou akci Evropský týden mobility, kam patří i Den bez aut, využili. " Dva dny bylo zavřené Smetanovo nábřeží, jezdila jen hromadná doprava, organizovali jsme i informační akce," uvedl mluvčí pražského magistrátu Jiří Wolf. Podle něj se tak lidé seznámili s novými trasami cyklostezek a novinkami z dopravního podniku. " Má to určitě význam, už jen jako osvěta," dodal Wolf.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí