zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Bojí se černé skládky

09.10.2006
Odpady
Bojí se černé skládky

Ústí nad Labem - Černá skládka v ústecké části Vaňov zaměstnává nejen zástupce města, ale i městskou a státní policii.

Odpad likvidovali překrytím zeminou

"Máme podezření, že se tu nakládá s nebezpečnými odpady," vysvětlil primátor Ústí Jan Kubata, proč podal trestní oznámení.

Na to, že se v domě a na pozemku v blízkosti frekventované turistické stezky děje něco nekalého, upozornili místní občané. Tvrdí, že sem někdo navážel odpad, starý nábytek, ledničky, pneumatiky a další. Pak jej údajně likvidoval tím, že přes něj vršil zeminu. Půda by tak mohla být kontaminovaná.

Nastaly potíže: jde o soukromý pozemek

Někteří lidé si také myslí, že část odpadu byla pálena, podle kouře usuzují, že šlo o plasty.

"Bohužel, jde o soukromý dům i pozemek, takže máme omezené možnosti vstoupit sem a provést průzkum," řekl náměstek primátora Jan Řeřicha. Majitel podle něj nespolupracuje, naopak dělá problémy. Stavební odbor ústeckého magistrátu už mu udělil pokutu, ale on se proti ní odvolal.

Vjezd ke skládce hlídá policie

Městská policie nyní 24 hodin hlídá vjezd na příjezdovou komunikaci k domu a pozemku, který je osazen značkou se zákazem vjezdu nákladních vozidel nad 3,5 tuny.

Státní policie, podle okresní mluvčí Veroniky Beranové, je ve spojení se stavebním úřadem. "Budou provedeny potřebné kroky," řekla.

Město má obavy, že pokud se skládka s nebezpečným odpadem prokáže, bude ji muset zlikvidovat na vlastní náklady. Ty ústecký primátor odhadl na 20 milionů korun.

Jitka Hadašová

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí