zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

STOP PŘEHRADĚ!

07.10.2006
Voda
STOP PŘEHRADĚ!

Zveme Vás na brífink a protestní akci občanů, obcí a starostů

v pondělí 9. října od 14.30

před aulou České zemědělské univerzity v Praze (Kamýcká 129, Praha-Suchdol)

V pondělí 9. října zde bude od 15 do 18 hodin probíhat veřejné projednávání tzv. Plánu hlavních povodí – strategického dokumentu, který navrhuje závazně definovat lokality pro dvě stovky nových přehrad v České republice. (Veřejné projednání je součástí podle zákona o posuzování vlivů na životní prostředí a probíhá pod patronací Ministerstva životního prostředí ČR.)

Tento dokument má ještě do konce roku schválit vláda, jeho obsah se stane závazným pro veškeré územní plány obcí a krajů. Megalomanské návrhy, převzaté z komunistických plánů 70. let minulého století, bezprostředně ohrožují stovky obcí.

Do Prahy na projednávání míří desítky občanů z lokalit ohrožených zatopením. Občanská iniciativa „Stop přehradě!“, která vznikla letos na jaře s cílem zabránit zbytečnému zatopení mnoha malebných údolí a obcí, pořádá ještě před začátkem projednávání protestní akci a brífink pro novináře.

Účast a podporu přislíbili i osobnosti jako polárník Jaroslav Pavlíček či bývalá poslankyně a kandidátka do Senátu Táňa Fischerová.

K dispozici budou i materiály shrnující problematiku a hlavní argumenty proti zbytečným přehradám.

Další informace o problematice a předchozích aktivitách najdete na www.stoppprehrade.cz.

Kontakt:

Jan Beránek, tel.: 604 207 305, email: jan.beranek@ecn.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí