zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ODPADKOVÁ OLYMPIÁDA aneb straší vás odpady?

12.10.2006
Odpady
ODPADKOVÁ OLYMPIÁDA aneb straší vás odpady?

Středisko ekologické výchovy Sluňákov odboru životního prostředí Magistrátu města Olomouce ve spolupráci s Domem dětí a mládeže, Univerzitou Palackého a Technickými službami pořádají ve čtvrtek 12.10. 2006 třetí ročník Odpadové olympiády pro děti základních škol v Olomouci.

Jedná se o stezku Bezručovými sady s otázkami a úkoly na téma třídění a recyklace odpadů, šetrné nakládání s odpady, plasty, papír, sklo, bioodpad, a další. Stanoviště zajistili studenti oboru učitelství Univerzity Palackého, kteří si pro děti přichystali spoustu zajímavých úkolů a otázek.

V rámci olympiády si děti mohou vyzkoušet také výrobu recyklovaného papíru, dozví se o třídění a recyklaci odpadu ve městě Olomouci a  mohou si prohlédnout svozový vůz. Ve volném čase bude otevřen Pavilon zájmové činnosti DDM s chovy zvířat.

Po absolvování stezky si každý účastník odnese upomínkový dárek a informační leták do třídy. Nejlepší soutěžící budou vyhodnoceni a obdrží věcné dárky s ekologickou tématikou.

 

Odpadová olympiáda je tradičně pořádána díky Magistrátu města s cílem podpořit v dětech výchovu k šetrnému nakládání s odpady, jejich šetření a recyklaci. Díky tomuto programu byli všechny základní školy proškoleny v problematice třídění a recyklace a obdržely speciální odpadkové koše na tříděný sběr do každé třídy. Školám zapojeným v tomto programu byly ke škole bezplatně nainstalovány barevné kontejnery na tříděný odpad. Instalaci a odvoz zajišťují Technické služby Olomouc.V letošním roce Sluňákov připravil také několik exkurzí na dotřiďovací linku Technických služeb ve Chválkovicích a školy se bezplatně zůčastní divadelního představení zaměřeného na problematiku ekologicky šetrného způsobu života.

 

Petra Koppová

Odd.ekologické výchovy OŽP MMOL
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí