zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Škola pro život…?

18.10.2006
Obecné
Škola pro život…?

Toto téma  bude letos řešeno na KRAJSKĚ KONFERENCI ŠKOL rozvíjejících ekologickou výchovu.  Je určena pro ředitele a učitele mateřských, základních a středních škol a především pro koordinátory ekologické výchovy Olomouckého kraje.

Letos podruhé  je setkání učitelů dvoudenní, o konferenci je velký zájem a již v současnosti je přihlášeno více než 160 účastníků. Konference se uskuteční ve dnech 19.–20. října 2006 v prostorách olomouckého Domu dětí a mládeže na tř. 17. listopadu.

Čtvrtek 18. 10. je věnován pedagogům základních a středních škol, konference bude zahájena představením nového ekodomu CEA Sluňákov města Olomouce a vystoupením Petra Cháry na téma  „Jaká by měla být škola pro 21. století ?“ V dopoledních a odpoledních dílnách si mohou učitelé  vybrat témata podle oblasti svých zájmů, např.: „Jak na průřezové téma environmentální výchova“, „Hříčky v přírodě – škola hrou“, „Koktejl nápadů z pobytových programů středisek EV“.

Pátek 19.10. je určen pro zájemce mateřských škol a 1.tříd základních škol. Bude zde zhodnocen první rok fungování  sítě  MŠ s názvem „ MRKVIČKA“. Také páteční dílny nabízejí pestrobarevný program, např.: „Batůžek námětů pro vycházky s dětmi“ nebo „Lesní škola pro skřítky“.

Během obou dnů se budou v místě konání konference prezentovat svými nápady organizace zabývající se v regionu ekologickou výchovou a některé školy, jejichž děti pracovaly na zajímavých projektech. Pedagogové si na místě mohou zakoupit publikace, materiály a knihy určené pro ekologickou výchovu dětí ve škole i v rodině. Mezi metodickými materiály budou i novinky od Centra ekologických aktivit Sluňákov, například brožura „Čtvero ročních období“ která obsahuje hlasy a zvuky přírody a zvukové testy pro malé děti.

Krajskou konferenci škol rozvíjejících ekologickou výchovu finančně, materiálně a organizačně podpořili: Olomoucký kraj, Sdružení pro ekologickou výchovu Sluňákov,  Magistrát města Olomouce, Ministerstvo životního prostředí v rámci projektu ESF Přírodě OK, SSEV Pavučina Praha a další organizace.

OLOMOUC 13. 10. 2006

Informace na internetových stránkách Města Olomouce: www.olomoucko.cz

Mgr. Helena Nováčková, SEV OŽP Magistrát města Olomouce

Kontakt pro média: Helena Nováčková – tel: 732 150 570
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí