zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Lovosicích mají účinnější čistírnu odpadních vod

30.10.2006
Voda
V Lovosicích mají účinnější čistírnu odpadních vod

L o v o s i c e (27. října 2006) – Další zlepšení životního prostředí a kvality vody v Labi přinesla rozsáhlá rekonstrukce a optimalizace čistírny odpadních vod společnosti Lovochemie v Lovosicích. Rekonstrukci stavebních objektů a obnovu provozních souborů provedla společnost Skanska CZ v období od února do srpna roku 2006. Investorem projektu byla společnost Lovochemie.

„Čistírna odpadních vod v Lovosicích se nachází v blízkosti chráněné krajinné oblasti České středohoří a zároveň přímo v povodňovém pásmu řeky Labe, a proto jsme v průběhu stavebních prací velmi úzce spolupracovali s Povodím Labe Hradec Králové a Povodím Ohře Chomutov,“ sdělil výkonný ředitel Divize Technologie společnosti Skanska Jiří Čadek.

Projekt rekonstrukce a optimalizace původní čistírny odpadních vod zahrnoval stavební úpravy na objektech hrubého předčištění, reaktoru pH, usazovacích nádrží, vápenného hospodářství a provozní budovy ČOV, kde je umístěno dávkování chemie. Vybudována byla také nová zahušťovací nádrž na kal, která má celkový objem 120 metrů krychlových; dodávku technologických souborů zajišťovala společnost HST hydrosystémy.

Stavební práce byly zahájeny v únoru letošního roku a probíhaly za plného provozu stávající čistírny. V současné době probíhá zkušební provoz. Nové řešení zajišťuje čištění odpadních vod na vysoké technické úrovni a v limitech srovnatelných s limity Evropské unie.

Technické údaje:

Název stavby: Optimalizace ČOV Lovochemie, a.s.

Lokalita: Ústecký kraj

Doba výstavby: únor – srpen 2006

Investor: Lovochemie, a.s.

Zhotovitel: Skanska CZ a. s., Divize Technologie

Projektant: Hampl EVS

Zdroj: TZ SKANSKA

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí