zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Středočeský kraj myslí na ekologické školy

06.11.2006
Obecné
Středočeský kraj myslí na ekologické školy
PRAHA - Ve Středočeském kraji by se v příštím roce mohly objevit první ekologicky šetrné školy, kempy nebo hotely. Kraj se totiž zapojí do projektu české informační agentury životního prostředí (CENIA), která bude podporovat prodej ekologicky šetrných výrobků a vznik ekologických služeb. Asi dvacet miliónů korun na realizaci projektu chce agentura získat z takzvaných norských fondů.
Projekt bude zaměřen na propagaci ekoznaček Ekologicky šetrný výrobek a Ekologicky šetrná služba. Kampaň nebude propagovat konkrétní výrobky, ale upozorní lidi na existenci ekoznačky jako takové. S ní se mohou setkat nejen na výrobcích, ale i u provozovatelů služeb, například hotelů, škol nebo kempů. V České republice se touto značkou může chlubit pouze pražský hotel Adalbert sídlící v areálu Břevnovského kláštera.
Školy, které chtějí projít certifikací, musejí splňovat přísná kriteria. Středočeský krajský úřad je chce informovat o možnostech získání ekoznačky prostřednictvím webových stránek a e-mailů. „Kraj je zřizovatelem 205 škol, ty dostanou na vědomí informace o projektu a budou se do něj moci zapojit,“ řekl náměstek hejtmana pro životní prostředí Vilém Žák. Tím, že kraj projekt podpořil, je podle něj pravděpodobnější, že CENIA peníze z fondů získá.
Zdroj: Právo

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí